Kelebek'in Yeni Yolculuğu

Saturday, January 18, 2020

Türkiye ve Dünya'da bir ilke imza atılarak canlı yayınlanan Kelebek’in Yeni İmaj Filmi Lansman Toplantısı'nda, Yönetim Kurulu Başkanımız / CEO Sayın Davut Doğan, kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle çıkılan Kelebek'in yeni yolculuğu ile ilgili açıklamalarda bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının yanı sıra, bayilerin ve iş paydaşların katıldığı toplantıda, 2019 değerlendirmelerinin ve 2020 yılı hedeflerinin paylaşılmasının ardından, Kelebek'in yeni reklam filmi yayınlandı.

1935 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasıyla, ilk yerli uçakların kanatları için kontrplak üretmek amacıyla İstanbul Haliç’te kurulan KELEBEK, Türkiye’nin ilk modüler mobilya markası olmanın sorumluluğuyla ve başarılı geçmişinden aldığı güçle, 2020 yılını kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle karşılıyor.

Davut Doğan, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Kelebek’in 2019 yılında ulaştığı 120 mağaza sayısını 5 yıl içerisinde, yurtiçi ve dışında 400’e ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Her ilde bir Kelebek mağazası olmasını arzuladıklarını sözlerine ekleyen Davut Doğan, ulaşılabilir fiyatlarla, kaliteden taviz vermeden, ölçek büyüklüğü ve AR-GE çalışmalarıyla bu hedeflerine doğru emin adımlarla yürüdüklerini sözlerine ekledi.
2019 yılının tüm zorluklarına rağmen, hedeflere ulaşma yolunda fırsatları da beraberinde sunan bir yıl olduğunu kaydeden Doğan, yıl sonuna kadar mağaza açılışlarını sürdüreceklerini paylaştı. Bugün Azerbaycan, Libya, S.Arabistan, Kuzey Irak, Avusturya, KKTC, Malta, Sri Lanka, Hindistan ve son olarak Maritius ve Katar’ın katılmasıyla 11 ülkede toplam 16 noktada yer alan Kelebek’in 5 yıl içerisinde yurtdışında 60 mağazaya çıkmayı hedeflediklerini paylaştı.

Kelebek markası özelinde yapılan AR-GE çalışmalarıyla tüm sektöre faydalı olabilecek projeler üzerinde çalıştıklarının altını çizen Doğan, “Yapay zeka ile talep tahminleme ve fabrika stok optimizasyonu” isimli proje ile Tubitak’la birlikte çalışmanın haklı gururunu yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Diğer markaların yanı sıra, 2018 yılında, grup bünyesinde kurulan ve bugün 350’ye yakın yurtiçi ve yurtdışı mağazada satışı gerçekleşen yatak markası Lova’nın da grup bünyesinde hızla yol aldığını belirten Doğan, bu alanda yaptıkları yatırımlarla, Türkiye’nin en kaliteli yatakları yaptıklarını sözlerine ekledi. Grup bünyesinde, yine 2018 yılında açılan Ruum Store isimli e-ticaret sitesinin de hızla yoluna devam ettiğini paylaştı.

Doğan, konuşmasında bugün 269 Milyon TL tutarındaki sermayesi ile gücüne katlayarak yoluna devam ettiğinin altını çizerken, ülke ve şirket olarak geçirilen zorlu dönemlerin geçici olduğuna inandığını bir defa daha vurguladı. Şirketin kurumsal yapısını destekleyerek devam ettikleri yolda, ilk 6 ayda kısmi bir satış büyümesi, faaliyet giderlerinde enflasyona rağmen ciddi bir azalma, şirket kârlığında ise 2 katının üzerinde bir artış sağladıklarını paylaştı.

Doğan, 2020 yılından umutlu olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin çok çalışarak ve çok üreterek tüm zorluklarla başa çıkabilecek kaynaklara sahip bir ülke olduğunu belirtti. Gelen yeni yılın yatırımcılara yeni iş fırsatları sunacağına güvendiğini söyleyen Doğan, karamsarlığa yer olmadığını; iş hayatında, insan kaynağıyla, iş bilgisiyle ve disipliniyle riskleri fırsata çevirmeyi bilmenin anahtar olduğunun altını çizdi.

2020 Product Catalog


Mutfak Katalog
Haber Bülteni